Zwierzaki

stat

Zwierzaki też chcą mieć święta. Imprezy dla czworonogów

Mopsie Mikołajki to już czwarta edycja tej imprezy. Tym razem psy i ich opiekunowie spotykają się w klubie Medyk 2 grudnia.
Mopsie Mikołajki to już czwarta edycja tej imprezy. Tym razem psy i ich opiekunowie spotykają się w klubie Medyk 2 grudnia. fot. 123rf.com

Pojawiające się dookoła dekoracje świąteczne, przyozdobione choinki, lampki, kolędy - już od początku grudnia można poczuć magiczną atmosferę. To czas, w którym nasza uwaga jest skierowana na bliskich, potrzebujących, także tych czworonożnych. W grudniu w Trójmieście nie zabraknie wydarzeń skierowanych do ludzi, którym nasi bracia mniejsi nie są obojętni. To także często okazja, by wspomóc trójmiejskie schroniska.Mopsie MikołajkiTrójmiejskie Mopsie Mikołajki to kolejna, czwarta już edycja tego wydarzenia. W niedzielę w klubie Medyk odbędzie się spotkanie, podczas którego mopsy i ich obecność będzie jedną z głównych atrakcji. W planach świąteczna licytacja mopsich gadżetów - kubków, breloczków, przypinek - idealnych na prezent, z których dochód zostanie przekazany na pomoc psom tej rasy. Będzie możliwość zrobienia zdjęć na świątecznym tle, które wykona profesjonalna fotografka. Przewidywany jest również poczęstunek.

Mopsy, ich właściciele i miłośnicy spotykają się w klubie Medyk, 2 grudnia w godz. 12-14. Wstęp wolny.

Bądź na bieżąco. Odwiedzaj Serwis Zwierzaki


Zwierz chce też!Warsztaty Zwierz chce też! organizowane przez Stowarzyszenie Fablab Gdańsk we współpracy z Fundacją Orange to wspaniała okazja dla całej rodziny, żeby przygotować prezent dla ukochanego pupila. Każdy, kto lubi majsterkować, z pewnością będzie się dobrze bawił i kreatywnie spędzał czas.

Organizatorzy obiecują, że będzie można wykonać zabawki i akcesoria - nowy drapak dla kota, smycz lub zabawkę dla psa, huśtawkę dla papugi, hamaki dla gryzoni, a przy okazji poćwiczyć zdolności manualne, kreatywność, pracę w grupie czy umiejętność planowania.

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 7-10 lat, którym towarzyszył będzie opiekun. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Organizatorzy proszą o podanie, jakiego zwierzaka będziecie chcieli obdarować prezentem, pozwoli się im to lepiej przygotować.

Zajęcia odbędą się 2 grudnia w godzinach 11-16.Na warsztatach "Zwierz chce też!" będzie można wykonać zabawkę dla swojego pupila.
Na warsztatach "Zwierz chce też!" będzie można wykonać zabawkę dla swojego pupila. fot. 123rf.com

Premiera Sopotkowych Kalendarzy 2019Wszyscy miłośnicy i przyjaciele zwierząt z pewnością chętnie skorzystają z piątej już edycji Sopotkowych Kalendarzy. W klubie 3 Siostry będziemy mogli zakupić wyjątkowy kalendarz, z którego wpływy zasilą konto Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo. Podczas wydarzenia odbędzie się także loteria fantowa, finalne licytacje na koniec powiązanej akcji "Aukcje z Gwiazdorem dla Sopotkowa" oraz zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska.

Spotkanie odbędzie się 9 grudnia w niedzielę, w klubie 3 Siostry, w godzinach 11-15. Wstęp wolny.

Zwierzęta też chcą mieć święta 2018To już czwarta edycja cieszącej się dużą popularnością imprezy Zwierzęta też chcą mieć święta, w której możemy zostać świętymi Mikołajami i spełnić marzenia i potrzeby najbardziej potrzebujących rezydentów Schroniska Ciapkowo w Gdyni. Na stronie przystanekalaska.pl/charytatywnie znajdziecie niektóre z potrzebujących zwierzaków oraz listę prezentów, o którą proszą zwierzaki z Ciapkowa. Prezenty możemy dostarczać osobiście 15 grudnia w godzinach 11-17. Jest również możliwości odwiedzenia schroniska w inny dzień lub wysłania paczki na adres schroniska.

Zlot Mikołajów w schronisku planowany jest na 15 grudnia w siedzibie schroniska Ciapkowo, w godzinach 11-17. Wstęp wolny.

Grudniowe wydarzenia dadzą nam możliwość m.in. zrobienia sobie zdjęcia z naszym pupilem.
Grudniowe wydarzenia dadzą nam możliwość m.in. zrobienia sobie zdjęcia z naszym pupilem. fot. 123rf.com

Santa Paws dla CiapkowaJeśli od zawsze marzyliście o tym, żeby wasz psiak spotkał się ze świętym Mikołajem, to teraz jest okazja. Podczas Santa Paws dla CiapkowaStudio Dycha każdy psiak będzie miał okazję usiąść mu na kolanach i poprosić o prezent. Opiekun zaś może sprawić sobie prezent robiąc sobie zdjęcie z pupilem, które może wydrukować w formie pocztówek, umieścić na breloczku czy zamówić w postaci dużego obrazu na ścianę.

Wydarzenie ma charakter charytatywny i ma na celu wsparcie gdyńskiego schroniska. Podczas całego spotkania będzie trwała również zbiórka starych koców, ręczników, karmy i zabawek dla wszystkich podopiecznych Ciapkowa.

Akcja odbędzie się w Studio Dycha w Gdyni, 16 grudnia, w godzinach 10-18. Wstęp płatny 50 zł - jeden pies, 75 zł - dwa psy.

Opinie (49) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Forum zwierzęta - ciekawy temat

nnt: mój pies umiera - czy lepiej go uśpić? (150 postów)

Mój pies bardzo poważnie zachorował. Jest to złośliwy nowotwór, który postępuję w straszliwym tempie. Od kilkunastu dni codziennie jest gorzej - pies stopniowo traci siły. Od kilku dni nie jest już w stanie stanąć na nogach, tylko leży w jednym miejscu i ewentualnie próbuje się czołgać, ale na to też nie ma siły. Nie wiem co robić - znajomy weterynarz stwierdził, że uśpienie psa jest dla niego wielkim stresem i nie jest to takie proste (trzeba znaleźć żyłę, a to stary pies i trudno to zrobić), że lepiej pozwolić mu odejść w spokoju. Teraz część rodziny nie chce go uśpić z tego powodu. A ja nie mogę patrzeć jak tak leży całymi dniami pod domem i pewnie bardzo cierpi. Dodam, że to pies wielkiej rasy i za bardzo nie ma możliwości go gdzieś przenieść itp. Co najlepiej zrobić w tej sytuacji?

Fundacja MAŁE i DUŻE (3 tygodnie temu)

!! Do wszystkich Seniorów, którzy chceli by jeszcze mieć psa !!
Jeśli osoba w tym wieku jest dostatecznie sprawna, by zapewnić psu opiekę i chciałaby dać psu dom, to jest
1) wiele psich seniorów, które potrzebują domu na stosunkowo krótko (zwykle do kilku lat), a przy tym Senior seniora łatwiej zrozumie i nie ma kłopotu z brojącym młokosem ;)
2) można skorzystać z opcji tzw. domu tymczasowego, gdzie psiak jest pod opieką schroniska, schronisko pomaga w jego utrzymaniu i opiece weterynaryjnej (albo i nie, zależnie od woli opiekuna) oraz zapewnia psu opiekę w razie, gdyby z jakiegokolwiek powodu został sam.
Myślę, że jest to dobre rozwiązanie. Dla psiaka lepszy jest dom tymczasowy, niż pobyt w schronisku! A Seniorzy już też są dziś inni, niż kiedyś, no i są przecież różni :D tak psy, jak i ludzie :D Polecam to rozwiązanie! Nie ma powodu, byście rezygnowali z pieskiego towarzystwa, a wręcz przeciwnie!! :D

więcej tematów »